Udany debiut Orlików

Promyk Nowa SuchaOżarowianka II Ożarów

9 - 3


W meczu VI Warszawskiej Ligi Orlików Promyk Nowa Sucha wygrał z Ożarowianką II Ożarów 9:3 (2:1, 5:0, 1:1, 1:1). Bramki dla naszej drużyny zdobyli: Konrad Kornacki x3, Jakub Kowalski x2, Krystian Kocimski x2, Maciej Wasilewski i Jakub Brzeziński.

Pierwszy mecz ligowy to zawsze duża niewiadoma. Trudno spodziewać się jak zaprezentuje się drużyna, która dotychczas nigdy nie walczyła o punkty. Na szczęście nas zespół był niesamowicie zmotywowany i od początku ruszył na przeciwnika. Momentalnie przyniosło to efekt i po 30 sekundach za sprawą Krystiana Kocimskiego wyszliśmy na prowadzenie. Co prawda pierwsza kwarta zakończyła się prowadzeniem 2:1 dla Promyka, ale nasz zespół mocno przeważał. Udokumentować to udało się dopiero w drugiej części meczu, gdy zdobyliśmy pięć bramek nie pozwalając przeciwnikowi na ani jedno trafienie. Akcje były zespołowe i przyjemnie się oglądało jak gospodarze zwiększają przewagę. Wysokie prowadzenie pozwoliło na duże roszady w składzie, ale obraz gry nie uległ zmianie. Dalej Promyk był stroną dominującą, ale przy tak korzystnym wyniku momentami gubiliśmy koncentrację i zawodziła skuteczność. W ten sposób zarówno trzecia jak i czwarta kwarta zakończyły się remisami, a po końcowym gwizdku na tablicy wyników widniało 9:3. Pierwszy mecz należy więc zaliczyć do udanych. Teraz czeka nas spotkanie wyjazdowe, ale liczymy, że będzie ono równie udane jak to rozegrane na orliku w Kozłowie Biskupim.

Wystąpiliśmy w składzie: Ksawery Ciura, Kuba Kasperek, Konrad Kornacki, Jakub Kowalski, Maciej Wasilewski, Tomasz Brzeziński, Krystian Kocimski, Adam Mońka, Jakub Brzeziński, Piotr Kowalik, Kacper Błaszkiewicz i Marcel Wawrzyńczak.

Tabela VI Warszawskiej Ligi Orlików:

Pos   Zespół M Goals+/- Pkt
1 Promyk Nowa Sucha 9 10588 27
2 Relax Radziwiłłów 10 685 19
3 UKS Nowa Wieś 10 7717 16
4 Ożarowianka II Ożarów 10 7412 16
5 UKS Ołtarzew 8 24-32 1
6 Naprzód II Brwinów 7 10-90 0