Postraszyli lidera

Delta WarszawaPromyk Nowa Sucha

3 - 1

W meczu I Warszawskiej Ligi Juniorów Młodszych Delta Warszawa wygrała z Promykiem Nowa Sucha 3:1 (1:0). Bramkę dla naszej drużyny zdobył zawodnik gospodarzy.

Dotychczasowe pojedynki z Deltą nie kończyły się dla nas korzystnie i mogliśmy przypuszczać, że i tym razem nie będzie łatwo. Do Warszawy wybraliśmy się jednak z pewnymi nadziejami. Swoje aspiracje potwierdziliśmy już w pierwszych minutach, gdy stworzyliśmy dobrą okazję, ale nie udało się umieścić piłki w siatce. Nasza ambitna gra przynosiła efekty i dłuższy czas stan rywalizacji był remisowy. Dopiero po półgodzinie gry rywalom udało się przechytrzyć naszą defensywę i wyjść na prowadzenie. Na przerwę zeszliśmy więc z minimalną stratą. W drugiej połowie nie zamierzaliśmy spuszczać głów, co przyniosło efekt, choć przy bramce na 1:1 pomógł nam przeciwnik. Dalekie zagranie prawdopodobnie wylądowało by w rękach bramkarza, ale jego interwencję uprzedził obrońca. Zrobił to na tyle niefortunnie, że przelobowała ona golkipera i wylądowała w siatce. Mogliśmy więc pokusić się o sprawienie niespodzianki, ale Delta nie zamierzała tracić punktów na własnym obiekcie. Długo i dzielnie się broniliśmy, ale w ostatnich 10 minutach nasza formacja defensywna musiała uznać wyższość rywala. Gospodarze dwukrotnie pokonali bramkarza Promyka i mogli cieszyć się z wygranej. My wróciliśmy do domu bez punktów, ale ambitną postawą sprawiliśmy, że rywale praktycznie do samego końca musieli obawiać się o korzystne rozstrzygnięcie. Oby taka postawa została nagrodzona w kolejnych meczach, które miejmy nadzieje zaowocują punktami.

Wystąpiliśmy w składzie: Michał Regulski, Kamil Kościug, Jakub Felczyński, Maciej Grochowski, Hubert Kowalski, Mateusz Mycka (Jakub Teodorowicz), Paweł Księżak, Damian Chełmiński (Igor Szatkowski), Aleksander Psiuk, Mateusz Kukieła i Antoni Rejman (Sebastian Siekielski).