Pogoń za silna

Pogoń Grodzisk MazowieckiPromyk Nowa Sucha

3 - 0

W meczu III Warszawskiej Ligi Młodzików Starszych Pogoń Grodzisk Mazowiecki wygrała z Promykiem Nowa Sucha 3:0 (1:0).

Poprzedni sezon zarówno Pogoń jak i Promyk zakończyły awansem do III Ligi. W tamtych pojedynkach zwyciężali gospodarze swoich meczy więc za faworyta rywalizacji w Grodzisku można było uznać Pogoń. Mimo tego obserwowaliśmy zaciętą walkę o końcowy triumf, choć to rywale przeprowadzali decydujące akcje. Na pierwszego gola musieliśmy jednak poczekać dwadzieścia minut. Wtedy przeciwnik egzekwował rzut rożny, który zwieńczony uderzeniem głową pozwolił gospodarzom wyjść na prowadzenie. Po zmianie stron mogliśmy mieć świetne otwarcie, ale futbolówka zatrzymała swój lot na słupku. Przeciwnik był bardziej precyzyjny i po kwadransie podwyższył rezultat strzałem z połowy boiska. Nam nie udawało się z kolei osiągnąć zamierzonego celu, gdyż skuteczność była po stronie Pogoni. Dla porównania oba zespoły miały pod koniec meczu rzuty wolne. Nasza próba wylądowała na poprzeczce, natomiast uderzenie rywala ugrzęzło w siatce. Różnice były niewielkie, ale na tyle decydujące, że po komplet punktów sięgnęli gracze z Grodziska.

Wystąpiliśmy w składzie: Antoni Siekiera, Jan Kowalik, Jakub Szypszak, Gracjan Woś, Bartosz Plichta, Kacper Plichta, Bartosz Sokołowski, Ksawery Pętlak i Maciej Księżak. Grali także: Oliwier Dąbrowski, Szymon Kowalski, Mateusz Zarzycki, Łukasz Rogalski, Bartłomiej Pytkowski, Piotr Kuran, Patryk Woliński oraz Patryk Adamiec.