Kolejna porażka Juniorów

Jedność ŻabieniecPromyk Nowa Sucha

3 - 2

W meczu I Warszawskiej Ligi Juniorów Młodszych Jedność Żabieniec wygrała z Promykiem Nowa Sucha 3:2 (3:2). Obie bramki dla naszej drużyny zdobył Kamil Kościug.

Ten pojedynek miał duże znaczenie dla układu tabeli. Jeśli nie chcieliśmy stracić dystansu do reszty stawki to musieliśmy sięgnąć przynajmniej po punkt. Założenie było proste do zrealizowania dlatego od początku zabraliśmy się do pracy. Już w trzeciej minucie po rzucie rożnym dośrodkowanie strzałem głową wykończył Kamil Kościug i wyszliśmy na prowadzenie. Nie dane nam niestety było długo się cieszyć, gdyż równie szybko gospodarze wyrównali stan rywalizacji. Mało kto się jednak spodziewał, że początkowe fragmenty spotkania będą tak emocjonujące. Dwie minuty po golu na 1:1 z rzutu wolnego uderzył Kamil Kościug i futbolówka ponownie zatrzepotała w siatce. Znowu mieliśmy więc przewagę, ale po kwadransie od pierwszego gwizdka na tablicy wyników ponownie widniał remis. Wszystko działo się tak szybko, że trudno było nadążyć nad boiskowymi wydarzeniami. Taki obrót spraw nie wpłynął jednak korzystnie na naszą ekipę, gdyż jak się później okazało, decydujący cios zadała Jedność.  W 22 minucie to oni wyprowadzili kontrę zwieńczoną skutecznym uderzeniem. Po tym trafieniu piłkarze zaprzestali z dalszymi bramkami. Okazji z obu stron było kilka, ale skuteczność z początkowych minut została zagubiona i mimo chęci zarówno Promyka jak i Jedności rezultat ustalony w pierwszej połowie nie uległ zmianie do ostatniego gwizdka. Przez to nasza sytuacja w tabeli nieco się skomplikowała, ale pozostaje wierzyć, że uda się ją jeszcze poprawić.

Wystąpiliśmy w składzie: Michał Regulski, Kamil Kościug, Maciej Grochowski, Jakub Felczyński, Hubert Kowalski, Aleksander Psiuk, Paweł Księżak, Damian Chełmiński, Mateusz Mycka, Mateusz Kukieła (Sebastian Siekielski (Jakub Teodorowicz)) i Antoni Rejman (Damian Kaczor).