Rewanże zadecydują o utrzymaniu

Promyk Nowa SuchaPerła Złotokłos

3 - 6

W meczu I Warszawskiej Ligi Juniorów Młodszych Promyk Nowa Sucha przegrał z Perłą Złotokłos 3:6 (2:3). Bramki dla naszej drużyny zdobyli: Damian Chełmiński x2 i Damian Kaczor.

Nasza sytuacja w tabeli nie jest najlepsza stąd też każdy punkt jest dla nas na wagę złota. Szczególnie sytuacja ta dotyczy pojedynków na własnym stadionie, gdzie teoretycznie o zwycięstwa powinno być łatwiej. Niestety Perła od początku ruszyła z mocniejszym atakiem i to oni lepiej wyglądali w pierwszych minutach. Nikt jednak się nie spodziewał, że odczujemy to aż tak mocno. Najpierw dośrodkowanie z lewej strony goście zamienili na gola strzałem głową z najbliższej odległości, a w kolejnej akcji podwyższyli wynik skutecznie egzekwując rzut karny. Właściwie w ciągu minuty rywal wypracował sobie korzystną przewagę. Na domiar złego parę minut później przeciwnik przeprowadził kolejną akcję i po dwójkowym rozegraniu zrobiło się 0:3. Sytuacja krytyczna, ale do końca rywalizacji pozostało jeszcze dużo czasu. Być może Perła zbyt wcześnie uwierzyła, że jest po meczu, bo to Promyk zaczął przejmować inicjatywę. Doprowadziło to ostatecznie do rzutu karnego po faulu na Aleksandrze Psiuk. Do jedenastki podszedł Damian Chełmiński, który wyczekał bramkarza i trafił na 1:3. W pewnym sensie dodało to wiary we własne umiejętności naszemu kapitanowi, gdyż chwilę później uderzył z dystansu i zdobyliśmy kontaktowego gola. Taki rezultat utrzymał się do przerwy co zapowiadało, że po zmianie stron czekają nas duże emocje. Niestety nie wszystko układało się po naszej myśli. Zaczęło się od rzutu wolnego wykonywanego przez Perłę. Z pozoru niegroźne dogranie w pole karne zakończyło swój lot w bramce i ponownie mieliśmy dwa gole straty. Promyk się jednak nie poddał i walczył dalej. Efektem tego było prostopadłe zagranie do Aleksandra Psiuk. Jego uderzenie wybronił jeszcze bramkarz, ale przy dobitce Damiana Kaczor był już bez szans. Ponownie załapaliśmy kontakt i ponownie bardzo szybko go straciliśmy. Goście sprawnie rozpoczęli grę po rzucie wolnym, przenieśli akcję na drugą stronę i znów musieliśmy gonić wynik. Nasza pogoń tym razem już się nie powiodła i więcej trafień graczy z Nowej Suchej już nie oglądaliśmy. Sztuki tej dokonali za to rywale, którzy pod koniec spotkania ustalili wynik rywalizacji. Nasza sytuacja w tabeli zrobiła się już krytyczna i jeśli chcemy powalczyć o utrzymanie w I Lidze to już od pierwszego meczu rewanżowego musimy punktować.

Wystąpiliśmy w składzie: Hubert Kowalski, Kamil Kościug, Jakub Felczyński, Maciej Grochowski, Mateusz Mycka, Igor Szatkowski (Sebastian Siekielski), Jakub Teodorowicz (Damian Łukawski), Damian Chełmiński, Damian Kaczor, Mateusz Kukieła i Aleksander Psiuk.