Punkt na pocieszenie

Promyk Nowa SuchaZnicz II Pruszków

1 - 1


W meczu I Warszawskiej Ligi Juniorów Młodszych Promyk Nowa Sucha zremisował ze Zniczem II Pruszków 1:1 (1:0). Bramkę dla naszej drużyny zdobył Jakub Teodorowicz.

Do rozpoczęcia spotkania istniały matematyczne szanse, że przedostatnie miejsce będzie barażowe. Stąd też mogliśmy mówić, że jeszcze nie spadliśmy. Ostatecznie stało się jednak tak, że zanim zabrzmiał pierwszy gwizdek sędziego w Nowej Suchej to matematyczna układanka przestała istnieć. Do pojedynku ze Zniczem przystępowaliśmy więc jako spadkowicz, ale nie zamierzaliśmy z tego powodu rozpaczać. Zamiast tego należało oczekiwać, że zaprezentujemy się z dobrej strony i do końca sezonu pokażemy jeszcze, że za pół roku będziemy chcieli wrócić do gry z tymi zespołami. Początek rywalizacji mógł być wymarzony, bo zanim zdążyliśmy na dobre się rozegrać to już mieliśmy rzut karny. Niestety piłka odbiła się od słupka, a dobitkę zablokowali obrońcy Znicza. Mieliśmy więc dalej 0:0, ale prowadziliśmy wyrównaną grę. W dalszej części spotkania rywal mocniej nas przycisnął, ale dobrze w naszej bramce spisywał się Maciej Grochowski. My za to swoich szans szukaliśmy w stałych fragmentach gry i okazało się, że dobrze trafiliśmy. Dośrodkowanie z rzutu rożnego zamknął Jakub Teodorowicz i spokojnym uderzeniem zmieścił piłkę w siatce. W naszej ekipie radość i nadzieja, że nie zaprzepaścimy wypracowanej przewagi. Do przerwy wszystko poszło zgodnie z planem i z minimalną zaliczką zeszliśmy do szatni. Po zmianie stron dalej dzielnie walczyliśmy, choć momentami pod naszą bramką było bardzo groźnie. Gracze z Pruszkowa nie potrafili znaleźć jednak sposobu na Macieja Grochowskiego, który kilkukrotnie ratował Promyk przed utratą gola. Końcówka rywalizacji mogła jednak być dla nas koszmarna, gdyż w ostatnich dziesięciu minutach goście mieli dwa rzuty karne. Najpierw wyrównali wynik, ale przy drugiej próbie nasz bramkarz wyłapał strzał w środek bramki. Pozwoliło to sięgnąć po jeden punkt, który pokazuje, że mimo spadku możemy walczyć z wyżej sklasyfikowanymi zespołami. Pozostaje więc powrócić za pół roku do I Ligi, a ten punkt to taki pierwszy krok.

Wystąpiliśmy w składzie: Maciej Grochowski, Kamil Kościug (Mikołaj Krzemiński), Jakub Felczyński, Hubert Kowalski, Kacper Drązikowski (Sebastian Siekielski), Mateusz Mycka, Paweł Księżak, Jakub Teodorowicz (Mateusz Kukieła), Damian Kaczor, Damian Chełmiński i Aleksander Psiuk.

Tabela I Warszawskiej Ligi Juniorów Młodszych:

Pos   Zespół M Goals+/- Pkt
1 Legion Warszawa 10 3520 20
2 Wilga Garwolin 9 2111 17
3 Mazowsze Miętne 9 160 16
4 Perła Złotokłos 10 20-1 15
5 Start Otwock 10 18-3 14
6 Promyk Nowa Sucha 10 18-5 13
7 Jedność Żabieniec 10 16-5 13
8 KS Teresin 10 14-17 4

2 komentarze na temat “Punkt na pocieszenie

Komentarze są wyłączone