Słodko gorzki smak zwycięstwa

-:-


W meczu II Warszawskiej Ligi Młodzików Młodszych Promyk Nowa Sucha wygrał z Piastem Piastów 1:0 (0:0). Bramkę dla naszej drużyny zdobył Bartosz Bernaszuk.

W sobotnie popołudnie w Nowej Suchej zmierzyły się zespoły, które znajdują się w dolnej części tabeli, ale zarówno Promyk jak i Piast miały szanse na utrzymanie. My bezwzględnie potrzebowaliśmy wygranej natomiast nasz rywal jeszcze mógł pozwolić sobie na wpadkę, ale też z obawą spoglądał na inne boiska. Mimo takich obostrzeń to goście lepiej weszli w spotkanie i już w początkowych minutach zanotowali uderzenie w słupek. Było to jednak jedna z nielicznych groźnych sytuacji, gdyż walka głównie toczyła się w środkowej strefie boiska i trudno było przedostać się w pole karne obu zespołów. Po zmianie stron obraz gry nie uległ zmianie i niewiele zapowiadało, że tego dnia ujrzymy jakieś gole, choć równie dobrze można było przypuszczać, że któryś z zespołów zdoła przeprowadzić skuteczną akcję, która zadecyduje o końcowym wyniku. Jak się okazało tak rola przypadła Promykowi. Z lewej strony w pole karne wpadł Bartosz Bernaszuk i miał jeszcze ostrzejszy kąt niż Aleksander Psiuk w meczu Seniorów cztery godziny wcześniej. Obaj piłkarze nie mieli jednak problemu z decyzją o strzale, choć w przypadku gracza Młodzików wykorzystany został bramkarz. Bartosz Bernaszuk uderzył na tyle mocno i precyzyjnie, że golkiper gości próbując interweniować odbił piłkę na tyle niefortunnie, że znalazła się ona w bramce. Objęliśmy więc prowadzenie, którego nie oddaliśmy do końca rywalizacji. Wygrana nas cieszy, bo ostatni raz zwyciężyliśmy w drugiej kolejce. Były więc powody do radości, ale w związku z faktem, że LKS Chlebnia wygrał z dotychczas niepokonanym Zniczem II Pruszków to zarówno Promyk jak i Piast straciły szanse na utrzymanie. Mimo wszystko pozostaje nam walka o piąte miejsce w tabeli, gdyż nigdy nie wiadomo jakie roszady w składach grup wymyśli MZPN po sezonie.

Wystąpiliśmy w składzie: Hubert Chłystek, Igor Kowalski, Bartosz Figat, Mateusz Łukawski, Bartosz Szałaj, Nikolas Krzemiński, Wiktor Sot, Oliwier Tataj, Dawid Błaszczyk, Bartosz Bernaszuk, Kamil Malara, Sergiusz Winnicki, Kacper Hołuj i Mikołaj Zabłocki.

Tabela II Warszawskiej Ligi Młodzików Młodszych:

Pos   Zespół M Goals+/- Pkt
1 Akademia Piłkarska Żyrardów 0 00 0
2 LKS Chlebnia 0 00 0
3 Piast Piastów 0 00 0
4 Polonia II Warszawa 0 00 0
5 Promyk Nowa Sucha 0 00 0
6 Unia Boryszew 0 00 0

Jeden komentarz na temat “Słodko gorzki smak zwycięstwa

  1. Wielka szkoda….
    tak czy siak za wczoraj wielkie gratulacje dla Huberta

Komentarze są wyłączone