Sobota z kompletem wygranych

-:-


W meczu III Warszawskiej Ligi Młodzików Starszych FC Komorów przegrał z Promykiem Nowa Sucha 4:7 (1:2). Bramki dla naszej drużyny zdobyli: Ksawery Pętlak x3, Maciej Księżak x3 i Bartosz Sokołowski.

Sobota była dla nas bardzo udana. Zaczęli Seniorzy, którzy ograli Wrzos Międzyborów, a następnie rocznik 2006 wygrał z Piastem Piastów. Było więc bardzo dobrze więc liczyliśmy, że zespół Młodzików Starszych dołoży kolejne zwycięstwo i skompletujemy same wygrane. Wszystko rozpoczęło się jednak niezbyt dobrze dla nas. Gospodarze już w drugiej minucie wyszli na prowadzenie i nasza sytuacja się skomplikowała. Na szczęście postanowiliśmy pozytywne zareagować i do końca pierwszej połowy za sprawą Ksawerego Pętlak i Macieja Księżak to Promyk osiągnął przewagę. Prowadziliśmy 2:1 i w dobrych nastrojach zeszliśmy do szatni. Chwila odpoczynku wpłynęła na nas bardzo dobrze, gdyż po pięciu minutach drugiej części spotkania było już 1:4. Strzelanie kontynuowała wymieniona wcześniej dwójka, ale szybko okazało się, że to dopiero początek strzeleckich popisów obu zespołów. Kolejne dwa trafienia należały do graczy z Komorowa i okazała przewaga zmniejszyła się do jednego gola. Piłkarze Promyka i FC Komorów obrali jednak dziwną taktykę, gdyż na zmianę zaliczały po dwa trafienia do siatki. Nadszedł więc czas na piłkarzy z Nowej Suchej. Najpierw przewagę zaczęliśmy budować dzięki bramce Bartosza Sokołowskiego. Czasu do końca rywalizacji było coraz mniej, ale nie przestawaliśmy strzelać. Duet naszych napastników ponownie dał o sobie znać, a pomiędzy ich trafieniami na listę strzelców wpisał się jeszcze gracz gospodarzy. W ostatnich meczach u naszych piłkarzy powróciła skuteczność, co daje nadzieję, że za tydzień również sięgniemy po komplet punktów. Co ciekawe nie wszystko zależy od nas, ale przy korzystnych wynikach w innych meczach możemy skończyć nawet na drugiej pozycji.

Wystąpiliśmy w składzie: Antoni Siekiera, Jan Kowalik, Gracjan Woś, Szymon Kowalski, Bartosz Sokołowski, Kacper Plichta, Bartosz Plichta, Maciej Księżak i Ksawery Pętlak. Grali także: Oliwier Dąbrowski, Łukasz Rogalski, Patryk Woliński, Piotr Kuran, Piotr Felczyński, Kacper Marcinkowski oraz Grzegorz Foks.

Tabela III Warszawskiej Ligi Młodzików Starszych:

Pos   Zespół M Goals+/- Pkt
1 Błonianka Błonie 5 187 13
2 Pogoń Grodzisk Mazowiecki 6 167 10
3 Partyzant Leszno 6 12-1 10
4 Promyk Nowa Sucha 6 203 9
5 Akademia Piłkarska Żyrardów 5 214 6
6 FC Komorów 6 8-20 1