Do mistrzostwa jeden krok

-:-

W meczu V Warszawskiej Ligi Orlików Promyk Nowa Sucha wygrał z Relaxem Radziwiłłów 11:5 (3:3, 1:0, 6:0, 1:2). Bramki dla naszej drużyny zdobyli: Konrad Kornacki x5, Jakub Kowalski x2, Krystian Kocimski x2, Wiktor Drężek i Maciej Wasilewski.

Jesteśmy coraz bliżej wygrania ligi, choć nie możemy sobie pozwolić nawet na moment dekoncentracji. Szczególnie widać to w pierwszych kwartach, gdy na zbyt wiele pozwalamy rywalom. Tak też było w starciu z Relaxem, gdyż już w pierwszych minutach straciliśmy dwa gole. Lekko pobudziło nas to do działania, ponieważ potrafiliśmy odrobić stratę z nawiązką, ale ostatecznie nie mogliśmy być w pełni zadowoleni w wyniku trafienia gości. Na przerwę zeszliśmy więc przy remisowym rezultacie i liczyliśmy, że druga siódemka zaprezentuje się z lepszej strony. Nasi gracze spełnili oczekiwania i poprzez solidną grę w obronie nie dali się zaskoczyć rywalom. Do tego dołożyli jeszcze jedną bramką i przed kolejną kwartą mieliśmy minimalną przewagę. Zwykle trzecia odsłona rywalizacji wychodzi nam najlepiej więc z nadziejami czekaliśmy na to co się wydarzy. Z pewnością nie mogliśmy być zawiedzeni obserwując jak nasi gracze sześciokrotnie trafiają do siatki nie pozwalając na zbyt wiele drużynie gości. Zbudowana przewaga pozwoliła ze spokojem obserwować dalszą część spotkania, a gdy w czwartej kwarcie dołożyliśmy jeszcze jedno trafienie to stało się jasne, że już nic nie może odebrać nam zwycięstwa. Humory delikatnie zepsuły nam dwa gole stracone w końcówce, ale z postawy naszego zespołu możemy być zadowoleni, choć w ostatnim meczu sezonu musimy być skoncentrowani i zmotywowani od początku bo jak widać rywale potrafią nas zaskoczyć.

Wystąpiliśmy w składzie:
I i III kwarta: Mikołaj Matusiak, Kuba Kasperek, Jakub Kowalski, Maciej Wasilewski, Konrad Kornacki, Adam Mońka i Bartosz Skoneczny.
II i IV kwarta: Ksawery Ciura, Jakub Brzeziński, Krystian Kocimski, Wiktor Drężek, Kacper Błaszkiewicz, Marcel Wawrzyńczak, Kacper Gerasik oraz Robert Kowalski.