Guzovia pokonana

W meczu kontrolnym Seniorów Promyk Nowa Sucha wygrał z Guzovią Guzów 4:2 (2:2). Bramki dla naszej drużyny zdobyli: Zawodnik Testowany 4, Aleksander Psiuk, Tomasz Jurczak i Marcin Gajda.

Przedostatni sparing okazał się dla nas dość pechowy głównie ze względu na poważną kontuzję naszego zawodnika. Sam mecz rozpoczął się dość spokojnie i niewiele było okazji strzeleckich, jednak po kwadransie nasza sytuacja mocno się skomplikowała. Do prostopadłego zagrania ruszył napastnik Guzovii, ale do piłki szybciej dotarł broniący naszej bramki Mariusz Mikulski. Bramkarz Promyka wybił piłkę, natomiast gracz gości z całym impetem trafił w nogę golkipera z Nowej Suchej. Niestety dla nas skończyło się to złamaniem kości piszczelowej… Wymuszona zmiana i zanim na dobre powróciliśmy myślami do meczu to zrobiło się 0:1. Na szczęście potrafiliśmy się otrząsnąć i do remisu doprowadził Zawodnik Testowany 4. Poszliśmy za ciosem i parę minut później już prowadziliśmy. Tym razem Zawodnik Testowany 4 asystował, a akcję zamknął Aleksander Psiuk. Ostatnio słowo w pierwszej części spotkania należało jednak do rywali, którzy strzałem bezpośrednio z rzutu wolnego doprowadzili do remisu. Drugą połowę rozpoczęliśmy z animuszem chcąc sięgnąć po zwycięstwo. Potwierdziliśmy to, gdy po ładnej akcji zespołu, futbolówkę z lewej strony dograł Łukasz Piórkowski, a Tomasz Jurczak strzałem z pierwszej piłki wyprowadził Promyk na ponowne prowadzenie. W tym fragmencie pojedynku szło nam całkiem nieźle, co przełożyło się na rzut karny po zagraniu ręką. Do jedenastki podszedł Marcin Gajda i spokojnym uderzeniem wpisał się na listę strzelców. Dwie bramki przewagi nieco nas uśpiły i do głosu zaczęli dochodzić przeciwnicy. Stworzyli kilka okazji, ale strzały mijały cel. Pozwoliło to nam sięgnąć po zwycięstwo, ale wielkiej radości nie było po kontuzji Mariusza Mikulskiego. Promyk stracił bramkarza, a obóz młodzieżowy w Jarosławcu kierownika. Będziemy musieli więc szykować się na zmiany, ale teraz życzymy szybkiego powrotu do zdrowia Mariuszowi!

Wystąpiliśmy w składzie: Mariusz Mikulski, Łukasz Pacholski, Marcin Jaworski, Zawodnik Testowany 3, Maciej Nowicki, Aleksander Psiuk, Marcin Nowak, Marcin Gajda, Michał Maciak, Łukasz Piórkowski i Zawodnik Testowany 4. Grali także: Karol Drązikowski, Kamil Kościug, Karol Kaźmierczak, Damian Kaczor, Rafał Dalke, Damian Chełmiński oraz Tomasz Jurczak.