Na tarczy, ale z podniesioną głową

Promyk Nowa SuchaPiast Piastów

2 - 4


W meczu II Warszawskiej Ligi Trampkarzy Promyk Nowa Sucha przegrał z Piastem Piastów 2:4 (0:1). Bramki dla naszej drużyny zdobyli: Maciej Księżak i Dawid Pikura.

Kolejne spotkanie było niejako pojedynkiem na szczycie, gdyż ewentualna wygrana pozwalała nam na stałe zadomowić się w czołówce tabeli. Piast jednak zamierzał zwiększać swoją przewagę i zepchnąć nas do „grupy pościgowej”. Pierwsza połowa była bardzo wyrównana. Akcje sunęły zarówno z jednej jak i z drugiej strony. Piast atakował, ale dzisiejszego dnia świetnie (co podkreślił trener gości po meczu) zaprezentował się nasz bramkarz Antoni Siekiera. Niestety pod koniec pierwszej połowy musiał ulec piłkarzowi z Piastowa i do przerwy schodziliśmy z jednobramkowa stratą. Nie zniechęciło to jednak naszych graczy i na drugą połowę wyszliśmy z wiarą o zwycięstwo. Obraz w drugiej części gry wyglądał bardzo podobnie co i w pierwszej. Akcje z obydwu stron, ale… coś się zacięło i Piast zaczął strzelać bramki. A tych bramek było trzy. Promyk jednak tak łatwo się nie poddaje i zdołał zdobyć dwa gole. Najpierw z rzutu karnego na 1:4 strzelił Maciej Księżak, a następnie na 2:4 Dawid Pikura. Rozbudziło to nadzieje kibiców, że nie wszystko jeszcze stracone, ale więcej bramek nie oglądaliśmy i w taki oto sposób Piast zawozi trzy punkty do domu. Podsumowując mecz należy zaznaczyć, że mimo przegranej z wymagającym przeciwnikiem Promyk dostosował się i również zagrał bardzo dobre spotkanie, za co bardzo chłopakom dziękujemy. Potrafiliśmy się postawić wiceliderowi więc liczymy, że za tydzień lider też będzie miał z nami kłopoty.

Wystąpiliśmy w składzie: Antoni Siekiera, Gracjan Woś, Jan Kowalik, Kacper Plichta, Szymon Kowalski, Łukasz Rogalski, Bartosz Plichta, Bartosz Sokołowski, Dawid Pikura i Maciej Księżak. Grali także: Grzegorz Foks, Kacper Marcinkowski oraz Grzegorz Sekuła.

Tabela II Warszawskiej Ligi Trampkarzy:

Pos   Zespół M Goals+/- Pkt
1 Przyszłość Włochy 14 2919 37
2 Piast Piastów 14 6247 34
3 Pogoń Grodzisk Mazowiecki 14 314 19
4 Partyzant Leszno 14 200 18
5 Promyk Nowa Sucha 14 364 18
6 FC Komorów 14 19-23 15
7 Akademia Piłkarska Żyrardów 14 22-14 13
8 Okęcie 2014 Warszawa 14 13-37 4