Jeden punkt w Zaborowie

Zaborowianka ZaborówPromyk Nowa Sucha

2 - 2

W meczu Warszawskiej Klasy A Zaborowianka Zaborów zremisowała z Promykiem Nowa Sucha 2:2 (2:1). Bramki dla naszej drużyny zdobyli: Maciej Nowicki (30′) i Marcin Nowak (51′). Gole dla gości padły w 2 i 32 minucie.

Żółte kartki Promyka: 46′ Łukasz Piórkowski, 59′ Łukasz Pacholski. Widzów 40.

W ligowej tabeli jest bardzo ciasno więc trzy punkty pozwalają dość mocno wskoczyć do góry, ale równie dobrze można też ostro spaść. W tej sytuacji każdy punkt jest na wagę złota więc warto było powalczyć o komplet oczek w Zaborowie. Sztuka ta nie okazała się jednak łatwa, gdyż już w drugiej minucie straciliśmy gola. Nie wpłynęło to na nas najlepiej, a gospodarze chcieli pójść za ciosem. Próbowali osiągnąć cel na różne sposoby, chociażby poprzez uderzenie przewrotką. Zwycięsko z tego pojedynku wyszedł Bartłomiej Dragański i dalej nasza strata była minimalna. Sami rozkręcaliśmy się powoli, aż w końcu z lewej strony pola karnego wpadł Maciej Nowicki. Jego strzał chciał wyblokować jeszcze obrońca, ale futbolówka ostatecznie znalazła drogę do siatki. Stan rywalizacji został wyrównany, ale nie cieszyliśmy się z tego zbyt długo. Rywale bardzo szybko odpowiedzieli i ponownie wyszli na prowadzenie. Pod koniec pierwszej połowy przeciwnik wyszedł jeszcze z szybką kontrą, ale skończyło się tylko na strachu. Po zmianie stron lepiej weszliśmy w spotkanie, co w efekcie przełożyło się na gola. Dośrodkowanie z rzutu rożnego na bramkę strzałem głową zamienił Marcin Nowak. Rywalizacja zaczęła się więc od początku i oba zespoły szukały swoich szans. Bliżej celu byli gospodarze, którzy dwukrotnie trafiali do siatki, ale w obu przypadkach sędzia liniowy zasygnalizował spalonego. Pozwoliło to nam utrzymać remisowy rezultat do końca meczu i sięgnąć po jeden punkt w Zaborowie.

Wystąpiliśmy w składzie: Bartłomiej Dragański (46′ Bartłomiej Siekiera), Łukasz Pacholski, Marcin Jaworski, Paweł Kutkowski, Michał Maciak (46′ Aleksander Psiuk), Damian Chełmiński, Marcin Nowak, Łukasz Piórkowski, Maciej Nowicki, Tomasz Jurczak (80′ Damian Kaczor), Piotr Kamiński (89′ Rafał Dalke).