Skuteczność nie zawiodła Orlików

-:-

W meczu III Warszawskiej Ligi Orlików Offensywa Książenice przegrała z Promykiem Nowa Sucha 4:8 (1:3, 1:1, 2:3, 0:1). Bramki dla naszej drużyny zdobyli: Wiktor Czepulaniec x3, Krystian Kocimski x2, Jakub Kowalski x2, Kuba Kasperek.

Rok temu graliśmy w V Lidze z Offensywą Książenice i trzeba przyznać, że pojedynki te dostarczały wielu emocji. U siebie wygraliśmy, a na wyjeździe przegraliśmy, ale pozwoliło to na zajęcie pierwszego miejsca w grupie i awansu do wyższej ligi. W tej sytuacji mogliśmy się spodziewać ciężkiej przeprawy. Mecz jednak rozpoczęliśmy w świetnym stylu. Konkretnie dotyczyło to postawy Wiktora Czepulaniec, który w pięć minut skompletował hat-tricka. Od razu więc osiągnęliśmy przewagę, która do końca pierwszej kwarty została zmniejszona tylko jednym trafieniem gospodarzy. Drugie piętnaście minut było wyrównane i miało to też przełożenie na wynik, bo zarówno Promyk jak i Offensywa zdobyły po jednym golu. W trzeciej odsłonie ponownie nadawaliśmy ton rywalizacji. Nasi piłkarze trzykrotnie trafiali do siatki, a rywale pokonali naszego bramkarza dwa razy. Szkoda szczególnie drugiej straconej bramki, która padła w ostatniej akcji trzeciej tercji. Wynik 4:7 zwiastował, że to jeszcze nie koniec emocji, dlatego musieliśmy być maksymalnie skoncentrowani. Potrafiliśmy ustawić szczelną obronę, a do tego po jednej z kontr Krystian Kocimski ustalił wynik rywalizacji. Ostatecznie w drugiej kolejce odnosimy drugie ligowe zwycięstwo i za tydzień o fotel lidera powalczymy z Błonianką II Błonie.

Wystąpiliśmy w składzie: Ksawery Ciura, Jakub Kowalski, Kuba Kasperek, Wiktor Czepulaniec, Paweł Ziółkowski, Szymon Adamcewicz, Mikołaj Matusiak, Maciej Wasilewski, Adam Mońka, Wiktor Drężek i Krystian Kocimski.