Remis Młodzików

-:-

W meczu II Warszawskiej Ligi Młodzików Promyk Nowa Sucha zremisował z Piastem Piastów 1:1 (1:1). Bramkę dla naszej drużyny zdobył Miłosz Kluczyk.

Po porażce z Polonią II Warszawa czuliśmy duży niedosyt, dlatego na własnym stadionie chcieliśmy zgarnąć komplet punktów. Rywal jednak to solidna drużyna więc końcowy rezultat mógł być różny. Od początku można było zauważyć, że to Piast osiągnął przewagę i częściej przebywał na naszej połowie. Grali oni atakiem pozycyjnym więc nam pozostało szukanie swoich szans w kontrataku. Goście długo szukali pomysłu na sforsowanie defensywy Promyka, a jak im się udało to w dość szczęśliwy sposób. Mimo wielu składnych akcji drużyny z Piastowa wydawało się, że akurat w tej akcji nic już nam nie grozi. Piłka została wyblokowana przez obrońców z Nowej Suchej i opuszczała pole karne. Wtedy gracz rywali stojąc tyłem do bramki uderzył ją dość niekonwencjonalnie i futbolówka dosłownie wturlała się do siatki. Odpowiedź Promyka była równie zaskakująca. Defensorzy przeciwnika spokojnie rozgrywali piłkę między sobą i nie przewidzieli tylko tego, że takie zagranie może przeciąć Miłosz Kluczyk. Nasz gracz zagarnął futbolówkę i miał przed sobą prostą drogę do bramki. Ze spokojem doprowadził do remisu i walka zaczynała się od nowa. Po zmianie stron obraz gry nie uległ zmianie i dalej to Piast miał większą przewagę. Potrafiliśmy się jednak umiejętnie bronić, a nasze serca najmocniej zadrżały na pięć minut przed końcem. Na szczęście świetną paradą popisał się Adam Malczeno i jeden punkt pozostał w Nowej Suchej.

Wystąpiliśmy w składzie: Hubert Chłystek, Wiktor Sot, Oliwier Tataj, Bartosz Krawczak, Sergiusz Winnicki, Nikolas Krzemiński, Miłosz Kluczyk, Mateusz Kluczyk i Dawid Markus. Grali także: Adam Malczenko, Bartosz Krawczak, Bartosz Figat, Kamil Malara, Igor Kowalski, Adrian Sałaciński oraz Dawid Błaszczyk.