Rocznik 2008 samotnym liderem

Promyk Nowa SuchaBłonianka II Błonie

14 - 5


W meczu III Warszawskiej Ligi Orlików Promyk Nowa Sucha wygrał z Błonianką II Błonie 14:5 (2:0, 5:2, 4:2, 3:1). Bramki dla naszej drużyny zdobyli: Konrad Kornacki x7, Jakub Kowalski x2, Krystian Kocimski x2, Maciej Wasilewski, Paweł Ziółkowski i Wiktor Czepulaniec.

Po pierwszej kolejce u Orlików po trzy punkty sięgnęły Promyk, Błonianka i Offensywa. W drugiej kolejce zmierzyły się pierwsza i trzecia z wymienionych drużyn i po zwycięstwie ekipy z Nowej Suchej z kompletem punktów pozostały tylko Promyk i Błonianka. Idąc dalej to w trzeciej rundzie gier liderzy ponownie zagrali ze sobą i mieli rozstrzygnąć, kto będzie samotnie zasiadał na fotelu lidera. Oba zespoły rozpoczęły zachowawczo, ale stopniowo wszystko zaczynało się rozkręcać. W końcu mocnym uderzeniem z narożnika pola karnego Jakub Kowalski wyprowadził nas na prowadzenie. Do końca pierwszej kwarty do siatki trafił jeszcze Maciej Wasilewski i spokojnie zeszliśmy na przerwę, choć w tej kategorii wiekowej dwa trafienia przewagi tak na prawdę niewiele znaczą. Musieliśmy więc utrzymać koncentrację i jak się okazało wyszło nam to całkiem nieźle. Za strzelanie bramek wziął się Konrad Kornacki, który szybko skompletował hat-tricka, ale goście potrafili dwukrotnie zmusić do kapitulacji naszego bramkarza. Na szczęście na każdą z bramek rywali odpowiadał Krystian Kocimski i po półgodzinie gry było 7:2. W trzecią kwartę lepiej weszli przeciwnicy, którzy zdobyli gola, ale swoje strzelanie kontynuował Konrad Kornacki dokładając jeszcze cztery bramki. W międzyczasie padła też bramka dla drużyny z Błonia, ale i tak przewaga Promyka była już znaczna. Ostatnia odsłona przyniosła gole Pawła Ziółkowskiego, Jakuba Kowalskiego i Wiktora Czepulańca, ale ostatni akcent rywalizacji należał do Błonianki, bo to goście ustalili wynik meczu na 14:5.

Wystąpiliśmy w składzie: Ksawery Ciura, Maciej Wasilewski, Kuba Kasperek, Paweł Ziółkowski, Szymon Adamcewicz, Wiktor Czepulaniec i Jakub Kowalski. Grali także: Mikołaj Matusiak, Kacper Błaszkiewicz, Konrad Kornacki, Adam Mońka, Wiktor Drężek, Szymon Brysiak oraz Krystian Kocimski.

Tabela III Warszawskiej Ligi Orlików:

Pos   Zespół M Goals+/- Pkt
1 Promyk Nowa Sucha 10 10059 27
2 Błonianka II Błonie 10 566 15
3 Offensywa Książenice 9 6416 13
4 LKS Chlebnia 9 38-29 10
5 Pogoń II Grodzisk Mazowiecki 10 59-18 10
6 Piast Piastów 10 44-34 9