Seniorzy czekają na pewne utrzymanie

Błonianka II BłoniePromyk Nowa Sucha

6 - 1

W meczu Warszawskiej Klasy A Błonianka II Błonie wygrała z Promykiem Nowa Sucha 6:1 (4:1). Bramkę dla naszej drużyny zdobył Mateusz Figat (31′). Gole dla gospodarzy padały w 10, 20, 21, 36, 52 i 58 minucie.

Żółte kartki Promyka: 79′ Marcin Jaworski. Widzów 75.

Przed spotkaniem mieliśmy siedmiopunktową przewagę nad ewentualną strefą barażową więc można było być w miarę spokojnym o ligowy byt. Zawsze jednak lepiej, gdy wszystko pewne jest z matematycznego punktu widzenia. Za rywala mieliśmy walczącą o awans Błoniankę II Błonie, która z pewnością była faworytem tej rywalizacji. Od początku była stroną dominującą, choć z klarownych okazji to najpierw Promyk był bliżej objęcia prowadzenie, ale futbolówka zatrzymała się na słupku. Podrażniło to gospodarzy, którzy po dziesięciu minutach wyszli na prowadzenie. Po kolejnych dziesięciu minutach nasza sytuacja zrobiła się znacznie gorsza, gdyż w ciągu minuty straciliśmy dwa gole. Potrafiliśmy jednak się otrząsnąć i chwilę później Mateusz Figat po raz pierwszy trafił dla Promyka. Nasza radość niestety nie trwała długo, bo pięć minut później gospodarze podwyższyli wynik uderzeniem z rzutu karnego. Na przerwę zeszliśmy więc przy stanie 4:1 i niewiele wskazywało, że po zmianie stron może być lepiej. Tym bardziej, że w pierwszym kwadransie rywale dołożyli jeszcze dwa gole. Sytuacje uspokoiły kolejne zmiany w ekipie z Błonia, gdyż ich trener dał pograć całej ławce rezerwowych. Gra się odrobinę wyrównała i wynik nie uległ już zmianie. Ostatecznie przegraliśmy 6:1 i sami nie byliśmy w stanie zapewnić sobie pewnego utrzymania. Pozostało więc czekać na niepowodzenie drużyn będących za nami.

PS W późniejszych meczach Warszawskiej Klasy A przegrały zarówno UKS Ołtarzew jak i Zaborowianka Zaborów, co sprawia, że już nas nie dogonią w ligowej tabeli. Daje nam to stuprocentową pewność, że się utrzymujemy w Klasie A.

Wystąpiliśmy w składzie: Karol Drązikowski, Łukasz Pacholski, Marek Simiński, Jakub Felczyński (46′ Aleksander Psiuk), Hubert Kowalski (46′ Arkadiusz Krulik), Marcin Wawrzyniak, Damian Chełmiński (46′ Kamil Kościug), Marcin Jaworski, Mateusz Figat, Kamil Dalke i Piotr Ufa (70′ Rafał Muras).