Pograli rezerwowi

-:-

W meczu III Warszawskiej Ligi Orlików Promyk Nowa Sucha wygrał z Pogonią II Grodzisk Mazowiecki 19:6 (5:0, 2:4, 3:2, 9:0). Bramki dla naszej drużyny zdobyli: Konrad Kornacki x4, Krystian Kocimski x3, Ksawery Ciura x3, Bartosz Skoneczny x2, Jakub Kowalski x2, Szymon Adamcewicz x2, Kuba Kasperek, Kacper Gierasik i Adam Mońka.

W Lidze Orlików kwestia mistrzostwa jest już rozstrzygnięta więc w naszym składzie nastąpiły drobne roszady. Trener wybrał dobrze znaną podstawową siódemkę i wysłał ich na… siłownię zewnętrzną będącą obok orlika w Kozłowie Biskupim. Wycieczka nie dotyczyła tylko bramkarza, który tym razem miał zagrać w ataku. W ten oto sposób od początku zagrali piłkarze, którzy najczęściej pojawiali się w drugiej bądź trzeciej kwarcie. Od pierwszych minut pokazali oni, że są ofensywnie nastawieni i szybko zabrali się do pracy. Dwa razy trafił Krystian Kocimski, a po golu dołożyli Kuba Kasperek, Bartosz Skoneczny i Kacper Gierasik. Wystartowaliśmy więc bardzo dobrze, ale w drugiej kwarcie złapaliśmy zadyszkę. Goście czterokrotnie trafili do siatki, a my odpowiedzieliśmy tylko bramkami Bartosz Skonecznego i Krystiana Kocimskiego. Trzecia część spotkania również nie zaczęła się dla nas najlepiej bo nasz bramkarz musiał wyciągać piłkę z siatki i było już tylko 7:5. Wtedy jednak Ksawery Ciura pokazał, że nie tylko potrafi bronić bramki, ale także na nią strzelać. Szybko skompletował hat-tricka i nasza przewaga ponownie była znacząca. Co prawda przeciwnik pod koniec ją zmniejszył do czterech bramek straty, ale na ostatnią kwartę z siłowni powrócili gracze, którzy dotychczas tylko przyglądali się jak grają ich koledzy. Nasi gracze mieli za zadanie pograć piłką, a z ich akcji ostatecznie wynikło dziewięć goli, co przełożyło się na dość wysokie zwycięstwo.

Wystąpiliśmy w składzie: Mikołaj Matusiak, Adam Mońka, Kuba Kasperek, Wiktor Czepulaniec, Kacper Gierasik, Bartosz Skoneczny i Krystian Kocimski. Grali także: Kacper Błaszkiewicz, Ksawery Ciura, Szymon Adamcewicz, Konrad Kornacki, Jakub Kowalski, Maciej Wasilewski, Marcel Wawrzyńczak oraz Paweł Ziółkowski.