Juniorom pozostał mecz o wszystko

-:-


W meczu I Warszawskiej Ligi Juniorów Młodszych Promyk Nowa Sucha wygrał z Kosą II Konstancin 3:2 (0:0). Bramki dla naszej drużyny zdobyli: Aleksander Psiuk x2 i Kamil Kościug.

Nasza drużyna chcąc wygrać ligę nie może pozwolić sobie już na żadne wpadki. Musieliśmy więc pokonać na własnym stadionie Kosę II Konstancin. W pierwszym spotkaniu obu zespołów zwyciężyli rywale więc tym bardziej oczekiwaliśmy zwycięstwa. Pierwsza połowa spotkania była zachowawcza, ale można przyznać, że ze wskazaniem na gospodarzy. Mimo wszystko do siatki nie udało się trafić i na bramki musieliśmy zaczekać do drugiej części spotkania. Strzelanie rozpoczął Kamil Kościug, który wykorzystał dogranie na prawą stronę i uderzeniem po długim rogu wyprowadził Promyk na prowadzenie. W odpowiedzi goście wywalczyli rzut karny i strzałem  z jedenastu metrów doprowadzili do remisu. Reakcja naszych piłkarzy była natychmiastowa. Aleksander Psiuk otrzymał prostopadłe podanie i Promyk ponownie prowadził w tym spotkaniu. Gra była jednak dynamiczna i wiele się działo na boisku. Przeciwnik miał patent na stałe fragmenty gry, bo tak jak za pierwszym razem trafił z rzutu karnego, tak do remisu 2:2 doprowadził po strzale z rzutu wolnego. Taki wynik absolutnie nas nie satysfakcjonował i do końca walczyliśmy o zwycięstwo. Upragnionego gola dał nam Aleksander Psiuk i mogliśmy cieszyć się z wygranej. Zwycięstwo oznacza, że w ostatniej kolejce czeka nas mecz o awans do ligi wojewódzkiej. W bezpośrednim pojedynku zmierzą się liderująca Perła Złotokłos z zajmującym drugie miejsce Promykiem. Wygrana pozwoli wskoczyć nam na pierwsze miejsce więc emocji na sam koniec ligi z pewnością nie zabraknie.

Wystąpiliśmy w składzie: Krystian Centkowski, Kacper Drązikowski (Jakub Nowakowski), Jakub Felczyński, Paweł Piotrowski, Hubert Kowalski, Kamil Kościug, Paweł Księżak, Jakub Teodorowicz, Damian Kaczor (Jakub Pawlak), Adrian Jaworski i Aleksander Pisuk.

Tabela I Warszawskiej Ligi Juniorów Młodszych:

Pos   Zespół M Goals+/- Pkt
1 Radomiak Radom 5 30:525 15
2 MKS Piaseczno 6 25:1114 15
3 Wilga Garwolin 4 17:107 9
4 Promyk Nowa Sucha 5 14:19-5 6
5 AS Radomiak Radom 4 5:16-11 3
6 Perła Złotokłos 5 8:21-13 3
7 Jedność Żabieniec 5 5:22-17 0