Seniorzy powalczyli

Józefowianka JózefówPromyk Nowa Sucha

2 - 1

W meczu Warszawskiej Klasy A Józefowianka Józefów wygrała z Promykiem Nowa Sucha 2:1 (1:1). Bramkę dla naszej drużyny zdobył Rafał Dalke (12′). Gole dla gospodarzy padały w 42 i 65 minucie.

Żółte kartki Promyka: 42′ Marcin Jaworski, 43′ Paweł Kutkowski, 66′ Łukasz Pacholski. Widzów 40.

Ostatni mecz sezonu nie miał większego znaczenia dla obu zespołów. Promyk był już pewny utrzymania, a Józefowianka nie miała szans na awans. Rywalizacja nie miała więc wielkiego ciężaru gatunkowego i przebiegała w spokojniej atmosferze. Początkowo mocniej próbowali przycisnąć gospodarze, ale to Promyk pierwszy trafił do siatki. Dogranie z prawej strony wykorzystał Piotr Ufa i efektownym uderzeniem z woleja skierował futbolówkę w stronę bramki. Z jego próbą poradził sobie jeszcze bramkarz, ale przy dobitce Rafała Dalke był już bezradny. Dodało nam to pewności siebie i nie zamierzaliśmy tak łatwo oddać prowadzenia. Rywale próbowali nas zepchnąć do defensywy, ale skutecznie się broniliśmy. Nasz bramkarz skapitulował jednak pod koniec pierwszej połowy, gdy gracz z Józefowa popisał się ładnym uderzeniem z rzutu wolnego. Remisowy rezultat zapowiadał emocje po przerwie i mimo, że wpadła tylko jedna bramka to okazji było sporo. Józefowianka wyszła na prowadzenie w 65 minucie po szybko wyprowadzonej kontrze, ale do samego końca oba zespoły szukały swoich szans. U nas blisko był Maciej Nowicki przy próbie przelobowania bramkarza, a w odwecie goście próbowali strzałów zza pola karnego, ale dobre zawody rozgrywał Marcin Grzywacz nie dając się więcej pokonać. Ostatecznie przegraliśmy więc jedną bramką, ale mimo braków kadrowych i żadnego zmiennika na ławce rozegraliśmy poprawne zawody.

Wystąpiliśmy w składzie: Marcin Grzywacz, Karol Drązikowski, Marcin Jaworski, Paweł Kutkowski, Łukasz Pacholski, Arkadiusz Krulik, Tomasz Jurczak, Mateusz Figat, Maciej Nowicki, Piotr Ufa i Rafał Dalke.