Nieudana inauguracja

Zaborowianka ZaborówPromyk Nowa Sucha

3 - 0

W meczu Warszawskiej Klasy A Zaborowianka Zaborów wygrała z Promykiem Nowa Sucha 3:0 (1:0). Gole dla gospodarzy padały w 44, 56 i 64 minucie.

Żółte kartki Promyka: brak. Widzów 65.

Zwykło się mawiać, że w lidze najważniejsze to dobrze zacząć i z nastawieniem na zwycięstwo jechaliśmy do Zaborowa. Niestety od początku mecz nie układał się po naszej myśli. W jednej z pierwszych akcji mocno poturbowany został Marcin Jaworski, ale zdołał powrócić na boisko. Oba zespoły próbowały różnymi sposobami dostać się pod pole karne rywala, ale akcji po których mogła paść bramka praktycznie nie oglądaliśmy. Wydawało się więc, że pierwsza połowa zakończy się remisem, ale pod jej koniec gracz gospodarzy wykorzystał zagranie z lewej strony i strzałem pod poprzeczkę wyprowadził Zaborowiankę na prowadzenie. Na jakąkolwiek odpowiedź nie było już za bardzo czasu i musieliśmy szukać szans na odwrócenie wyniku w drugiej połowie. Jej pierwsze dwadzieścia minut było dla nas wręcz koszmarne. Najpierw ze skręconą kostką boisko opuścił Kamil Wróbel, następnie przeciwnik zdobył dwa gole, a wszystko zakończyło się poważnie wyglądającą kontuzją Artura Rogali. Było więc 3:0, a nam brakowało argumentów na odwrócenie przebiegu meczu. Gracze z Zaborowa do końca spokojnie prowadzili grę i sięgnęli po komplet punktów na inaugurację. Nam pozostaje wierzyć, że poprawimy się w następnym meczu.

Wystąpiliśmy w składzie: Marcin Grzywacz, Michał Maciak, Paweł Kutkowski, Marek Simiński, Lukasz Pacholski, Marcin Jaworski (60′ Piotr Ufa), Tomasz Jurczak (65′ Paweł Księżak), Damian Chełmiński, Maciej Nowicki (57′ Damian Kaczor), Kamil Wróbel (50′ Rafał Dalke) i Artur Rogala (68′ Karol Drązikowski).