Wymarzony debiut w Lidze Wojewódzkiej

AS Radomiak RadomPromyk Nowa Sucha

1 - 7


W meczu I Wojewódzkiej Ligi Juniorów AS Radomiak Radom przegrał z Promykiem Nowa Sucha 1:7 (0:4). Bramki dla naszej drużyny zdobyli: Aleksander Psiuk x2, Damian Kaczor x2, Adrian Jaworski, Jakub Pawlak i Damian Chełmiński.

Dużo znaków zapytania było przed pierwszym meczem w Lidze Wojewódzkiej. Nie wiadomo było jak to będzie, bo trafimy na rywali z innych okręgów, ale też oprócz dwóch ekip z Radomia reszta stanowiła dobrze znane zespoły z okręgu warszawskiego więc można było być spokojniejszym. Z drugiej strony nasz debiut przypadał właśnie na drużynę z Radomia, dlatego pewność siebie gdzieś została zachwiana. Mimo wszystko Akademia Sportu Radomiak Radom w poprzednim sezonie Ligi Wojewódzkiej zdobyła tylko trzy punkty więc terminarz był dla nas dość łaskawy jak na możliwości inauguracji ligi. Co by jednak nie mówić naprzeciw siebie stanęły drużyny, które nic o sobie nie wiedziały i można było spodziewać się każdego scenariusza. Trudno było jednak zakładać, że początek rywalizacji będzie wręcz wymarzony. Po pięciu minutach Aleksander Psiuk wykorzystał zagranie za obrońców i zdobył pierwszą bramkę dla Promyka w ramach rozgrywek wojewódzkich. Sześć minut później było już 0:2 i ponownie na listę strzelców wpisał się Aleksander Psiuk. Po dwudziestu minutach gry było zresztą 0:3, gdy Adrian Jaworski posłał piłkę z rzutu rożnego na tyle precyzyjnie, że bramkarz rywali dopełnił formalności kierując do siatki. Sędziujący to spotkanie arbiter życzliwie spojrzał na grającego w tym meczu wyjątkowo na stoperze Adriana Jaworskiego i uznał, że to jego nazwisko pojawi się w protokole w rubryce „strzelcy bramek”. Wysokie prowadzenie pozwoliło nieco przystopować, ale Promyk nie zamierzał kończyć strzelania i tak oto pod koniec pierwszej połowy naszą przewagę zwiększył jeszcze Jakub Pawlak. Przy wyniku 0:4 zeszliśmy więc do szatni i najważniejsze było, żeby nie zgubić koncentracji. Na szczęście wyszliśmy odpowiednio nastawieni i dalej kontrolowaliśmy grę. Potwierdzeniem tego było trafienie Damiana Kaczora, choć po chwili chyba poczuliśmy się zbyt pewnie, bo gospodarze także umieścili futbolówkę w siatce. Promyk nie zamierzał jednak długo okazywać słabości i sto dwadzieścia sekund później Damian Chełmiński nie pozwolił rywalom uwierzyć, że można coś jeszcze tutaj ugrać. Zrobiło się 1:6 i mogliśmy odetchnąć. Co prawda przeciwnik jeszcze kilka razy zagroził naszej bramce, ale nasz blok defensywny był na tyle czujny, że więc goli dla zespołu z Radomia już nie padło. Ostatnio słowo zresztą należało do Promyka, gdy wynik spotkania pod jego koniec ustalił Damian Kaczor. Ostatecznie więc notujemy wymarzony debiut w lidze wojewódzkiej, choć nie możemy też popadać w euforię, gdyż to tylko pierwszy mecz i prawdopodobnie nie był to zbyt mocny przeciwnik. Zobaczymy co przyniesie nam kolejny mecz w Lidze Wojewódzkiej…

Wystąpiliśmy w składzie: Michał Regulski, Kamil Kościug, Jakub Teodorowicz, Adrian Jaworski, Kacper Drązikowski, Damian Kaczor, Paweł Księżak, Damian Chełmiński, Jakub Nowakowski, Jakub Pawlak i Aleksander Psiuk (Antoni Rejman).

Tabela I Wojewódzkiej Ligi Juniorów:

Pos   Zespół M Goals+/- Pkt
1 Radomiak Radom 5 30:525 15
2 MKS Piaseczno 6 25:1114 15
3 Wilga Garwolin 4 17:107 9
4 Promyk Nowa Sucha 5 14:19-5 6
5 AS Radomiak Radom 4 5:16-11 3
6 Perła Złotokłos 5 8:21-13 3
7 Jedność Żabieniec 5 5:22-17 0

Jeden komentarz na temat “Wymarzony debiut w Lidze Wojewódzkiej

Komentarze są wyłączone