Boisko w Passie nie takie straszne

Passovia PassPromyk Nowa Sucha

1 - 2

W meczu Warszawskiej Klasy A Passovia Pass przegrała z Promykiem Nowa Sucha 1:2 (0:1). Bramki dla naszej drużyny zdobyli: Paweł Kutkowski (27′) i Adrian Jaworski (51′). Gol dla gospodarzy padł w 90+1 minucie.

Żółte kartki Promyka: 61′ Tomasz Jurczak, 84′ Marcin Jaworski. Widzów 65.

Nie od dziś wiadomo, że na boisku w Passie wyraźnie nam nie idzie i z dużą dozą prawdopodobieństwa można obstawiać, że punktów stamtąd nie przywieziemy. Mimo wszystko jeśli nie wierzylibyśmy w wygraną to nie byłoby po co tam jechać więc liczyliśmy, że może tym razem się uda. Gra ze względu na małe boisko z obu stron była dynamiczna i wiele działo się pod jedną jak i drugą bramką. Passovia najgroźniejsza była po stałych fragmentach gry, a nam z kolei lepiej wychodziły prostopadłe zagrania. Po jednym z nich w dwudziestej siódmej minucie Paweł Kutkowski wyprowadził nas na prowadzenie, którego nie oddaliśmy do końca pierwszej połowy. Minimalna przewaga niewiele znaczyła w perspektywie następnych czterdziestu pięciu minut, dlatego trzeba było nastawić się na walkę do końcowego gwizdka. Na szczęście drugą połowę rozpoczęliśmy znakomicie. Wprowadzony po przerwie Adrian Jaworski przechwycił piłkę przed polem karnym i w efektowny sposób strzałem z dystansu wpisał się na listę strzelców. To był znak, że możemy wywieść stąd komplet punktów. W kolejnych minutach staraliśmy się bronić dostępu do naszej bramki i nasz blok defensywny sprawnie funkcjonował. Passovia nie dawała jednak za wygraną i w końcowych minutach coraz mocniej naciskała. Efektem tego był kontaktowy gol w doliczonym czasie gry i ponownie zaczęliśmy drżeć o wynik. Na szczęście na nic więcej już nie pozwoliliśmy rywalowi i wywieźliśmy komplet punktów z trudnego terenu.

Wystąpiliśmy w składzie: Mariusz Mikulski, Michał Maciak, Marcin Jaworski, Marek Simiński, Łukasz Pacholski, Marcin Wawrzyniak (70′ Piotr Ufa), Damian Chełmiński (46′ Łukasz Piórkowski), Paweł Kutkowski (74′ Paweł Księżak), Maciej Nowicki (82′ Kamil Kościug), Tomasz Jurczak (90′ Hubert Kowalski) i Aleksander Psiuk (46′ Adrian Jaworski (90’+4 Łukasz Potyra)).