Lider wygrywa w Nowej Suchej

Promyk Nowa SuchaRadomiak Radom

2 - 5

W meczu I Wojewódzkiej Ligi Juniorów Promyk Nowa Sucha przegrała z Radomiakiem Radom 2:5 (0:3). Bramki dla naszej drużyny zdobyli: Aleksander Psiuk i Paweł Piotrowski.

Drużyna Juniorów zdążyła przyzwyczaić swoich kibiców, że na własnym stadionie jest bardzo mocna. Generalnie kolejno ogrywa swoich rywali, a ostatni raz z boiska w Nowej Suchej zeszliśmy pokonani 3 listopada 2018 roku. To sporo czasu, ale tym razem do nas przyjechał zespół potencjalnie najmocniejszy spośród rywali z ostatniego roku. Radomiak Radom to uznana marka na Mazowszu więc mogliśmy zakładać ciężką przeprawę. Mimo wszystko nasi gracze pokazali się z dobrej strony i ambitną postawą udowodnili, że lepiej wyszkoleni piłkarze z Radomia nie muszą wywieść punktów z Nowej Suchej. Przez pierwsze pół godziny toczyliśmy wyrównany bój i wcale nie trzeba było zakładać czarnego scenariusza. Niestety w końcu rywale nas przechytrzyli i po kontrze wyszli na prowadzenie. W zespole Promyka wtedy wyraźnie coś pękło i szybko straciliśmy jeszcze dwa gole. Do przerwy było więc 0:3, a gdy drugą połowę rozpoczęliśmy od utraty bramki wydawało się, że już nic dobrego nas nie czeka. Zawodnicy z Nowej Suchej pokazali jednak charakter i udowodnili, że na własnym obiekcie nie wolno nas skreślać. Udowodniliśmy to gdy mocnym uderzeniem zza pola karnego popisał się Aleksander Psiuk, po czym bramkarz gości musiał wyciągać piłkę z siatki. Co prawda rywale odpowiedzieli na to kolejnym trafieniem, ale ostatnie słowo w meczu należało do gospodarzy. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego najwyżej do piłki wyskoczył Paweł Piotrowski i strzałem głową ustalił wynik na 2:5. Mimo porażki możemy być zadowoleni z postawy naszych graczy, którzy zdecydowanie ustępowali Radomiakowi tylko przez ostatnie piętnaście minut pierwszej połowy. Z drugiej strony rywal po zmianie stron mógł grać spokojniej mając sporą przewagę, ale z czterech straconych bramek przez lidera naszej grupy połowa jest autorstwa graczy Promyka.

Wystąpiliśmy w składzie: Michał Regulski, Jakub Teodorowicz (Antoni Rejman), Paweł Piotrowski, Hubert Kowalski, Kacper Drązikowski (Dawid Nowakowski), Kamil Kościug, Paweł Księżak, Damian Chełmiński, Adrian Jaworski, Patryk Felczak (Jakub Pawlak) i Aleksander Psiuk.