Z 0:2 do 3:2

Promyk Nowa SuchaBłękitni Korytów

3 - 2

W meczu Warszawskiej Klasy A Promyk Nowa Sucha wygrał z Błękitnymi Korytów 3:2 (2:2). Bramki dla naszej drużyny zdobyli: Kamil Wróbel (34′), Paweł Kutkowski (38′) i Tomasz Jurczak (69′). Gole dla gospodarzy padały w 8 i 13 minucie.

Żółte kartki Promyka: 42′ Michał Maciak, 49′ Aleksander Psiuk, 61′ Tomasz Jurczak, 87′ Marcin Jaworski, 90’+2 Łukasz Piórkowski, 90’+2 Mariusz Mikulski, 90’+2 Mariusz Mikulski. Czerwone kartki Promyka: 90’+2 Mariusz Mikulski. Widzów 20.

Mecz z Błękitnymi miał dla obu zespołów duże znaczenie, gdyż obie ekipy znajdują się tuż nad najniżej sklasyfikowanymi drużynami w tabeli. Dlatego bardzo istotne było sięgnięcie po komplet punktów i odskoczenie w ligowej klasyfikacji. Początek pojedynku jednak kompletnie nam się i nie udał i przez pierwszy kwadrans rywale mocno nas przycisnęli. Zaowocowało to dwoma golami i można było trochę zwątpić w końcowy sukces. Na szczęście w grze gości nagle coś się zacięło i wyglądało to trochę tak jakby sił starczyło im tylko na piętnaście minut. Od tego momentu Promyk przejął inicjatywę i na coraz mniej pozwalał rywalowi. Potrzebowaliśmy odrobinę czasu na udokumentowanie swojej przewagi, ale jak już zaczęliśmy to w cztery minuty doprowadziliśmy do remisu. Najpierw do siatki trafił Kamil Wróbel, a chwilę później po rzucie rożnym Paweł Kutkowski wyrównał stan rywalizacji. Zakładaliśmy, że utrzymując podobny poziom w drugiej połowie powinno nam się udać sięgnąć po zwycięstwo. Początkowo po zmianie stron nasze próby nie przynosiły efektu, ale byliśmy uparci w dążeniu do celu. W końcu upragnionego gola zdobył Tomasz Jurczak i końcowa wygrana była na wyciągnięcie ręki. Rywale nie za bardzo mieli argumenty aby sforsować naszą defensywę i bez większych problemów utrzymaliśmy minimalną przewagę do końcowego gwizdka.

Wystąpiliśmy w składzie: Bartłomiej Siekiera, Michał Maciak, Marek Simiński, Marcin Jaworski, Maciej Nowicki (20′ Paweł Kutkowski), Mateusz Figat, Marcin Gajda (46′ Damian Chełmiński), Łukasz Piórkowski, Adrian Jaworski (46′ Aleksander Psiuk), Tomasz Jurczak (85′ Paweł Księżak) i Kamil Wróbel (75′ Rafał Dalke).